جشن شکوفه ها و غنچه ها با حضور مدیرکل آموزش و پرورش در احمدآباد برگزار شد

جشن شکوفه ها و غنچه ها با حضور مدیرکل آموزش و پرورش در احمدآباد برگزار شد

به گزارش "روابط عمومی شهرداری احمدآباد" نوآموزان مقطع پیش دبستانی و دانش آموزان کلاس اولی در مدرسه دخترانه عصمت وکیلی احمدآباد ، با برگزاری نمادین جشن شکوفه ها و غنچه ها سال تحصیلی خود را آغاز کردند.

در ابتدا مهندس مقیمی فرماندار اردکان در این مراسم از آموزش و پرورش به‌عنوان زیربنایی‌ترین و اساسی‌ترین بخش توسعه کشور یاد کرد و گفت: اگر توجه لازم صورت بگیرد، تحولات بنیادین در جامعه انجام خواهد شد.

مهندس مقیمی از آموزش‌وپرورش به عنوان یک جامعه بزرگ یاد کرد که همه خانواده‌ها با آن ارتباط دارند و آن‌گاه با اشاره به اهمیت امر آموزش گفت: دولت، ادارات و تمام دستگاه‌ها باید با جامعه فرهنگیان همکاری لازم را داشته باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به این‌که رشد جمعیت اردکان ۴.۷ درصد است؛ افزود: باید متناسب با این رشد، توجه ویژه‌ای به تجهیز و توسعه مدارس و فضاهای آموزشی صورت گیرد.

سپس امام جمعه احمدآباد در این مراسم آغاز علم آموزی را به دانش آموزان تبریک گفته و سال تحصیلی جدید را سالی سرشار از موفقیت و شادابي برای این سنگربانان عرصه علم و دانش آرزو نمودند.

حجت الاسلام و المسلمین صابری ضمن تشکر از مسئولین و معلمان دلسوز اظهار داشت: مصلی فرهنگی ، ورزشی ، آموزشی خاتم الانبیاء احمدآباد در اختیار آموزش و پرورش است و از مسئولین خواست تا دانش آموزان را به این مجتمع فرهنگی بیاورند و از امکانات آن استفاده کنند.

امام‌جمعه اردکان نیز در این جلسه مسئولان را به تلاش خالصانه در انجام وظایف خود توصیه کرد و گفت: رشد کمی و کیفی رتبه‌های کنکور شهرستان اردکان نشانه‌ای از برنامه‌ریزی صحیح و اصولی در این حوزه است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شاکر، آموزش تعهد و تدین به دانش‌آموزان را باقیات‌الصالحات دانست و بر وظیفه خطیر معلمان در ایفای نقش انبیا تأکید کرد.

امام‌جمعه اردکان همچنین با تقدیر از کمک‌های خیران مدرسه‌ساز، به صنعتی‌شدن اردکان اشاره کرد و گفت: با توجه به کمبود فضاهای آموزشی به میزان ۱۱ مدرسه، باید مدارسی با مشارکت صنایع مستقر ساخته شود.

در ادامه مراسم  آقای شیرزاد مدیر کل اداره آموزش و پرورش با تبریک شروع سال تحصیلی گفت:

امروز معلمین وظایف سنگینی برعهده دارند ، شاید امروز بگویند 20 درصد از دانش آموزان و نوآوران کشور در اختیار معلمان است اما فردا تمام جامعه در اختیار این معلمین عزیز است امیدوارم که فردایی داشته باشید که بسیار بهتر از امروز باشد .

وی همچنین اظهار داشت : امروز در استان یزد نزدیک به 2 هزار کلاس و نزدیک به 40 هزار نفر دانش آموز کلاس اولی و پیش دبستانی در ۹۳۰ دبستان ومرکز پیش دبستانی ثبت نام شدند و انشاء الله در این هفته کار خود را رسماً آغاز می کنند و توفیقات دانش‌آموزان شهرستان اردکان در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی، قرآنی و... را حاصل تلاش خانواده‌ها و همدلی و همکاری مسئولان در مباحث مربوط به آموزش‌وپرورش دانست.

در پایان آقای شیرزاد مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان یزد و هیأت همراه از مجموعه مصلی خاتم الانبیاء احمدآباد بازدید کردند.

لازم به ذکر است این مراسم با حضور آقای شیرزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد ، مهندس مقیمی فرماندار شهرستان اردکان ، حجت الاسلام شاکر امام جمعه اردکان ، حجت الاسلام صابری امام جمعه احمدآباد ، اعضای شورای اسلامی شهر اردکان و احمدآباد ، و جمعی دیگر از مسوولین شهرستان اردکان و شهر احمدآباد برگزار شد .