نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست مردمي و بررسي مشكلات شهر احمدآباد با حضور نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مديران ادارات استان و شهرستان

نشست مردمي و بررسي مشكلات شهر احمدآباد با حضور نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مديران ادارات استان و شهرستان

به گزارش "روابط عمومی شهرداری احمدآباد" در این جلسه که با حضور دكتر تابش ، فرماندار ، امام جمعه و مديران استان و شهرستان و مردم شریف احمدآباد در مسجد جامع احمدآباد برگزار شد ، مشکلات شهر از زبان ساکنان و مسئولين شهر مطرح گردید و مورد بحث و تصميم گيري قرار گرفت .

در ابتداي جلسه حجه الاسلام والمسلمين صابري امام جمعه شهر احمدآباد ضمن خوش آمد گويي خدمت دكتر تابش  ، فرماندار و مديران استان و شهرستان  از برگزاري اين جلسه تقدير و تشكر كرد.

ايشان در ادامه بيان داشت : شهر احمدآباد از شهرهاي قديمي استان است كه بايد يك احترام و برخورد ويژه اي براي شهر احمدآباد قائل شد .

وي همچنين با اشاره به اهم مشكلات شهر احمدآباد اظهار داشت : همدلي و همكاري و پيگيري منظم و پيوسته مسئولين ادارات استان و شهرستان را عامل حركت سريع در جهت رفع نياز ها و مشكلات شهر عنوان كرد و از نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي خواستار پيگيري رفع مشكلات شهر شد .

سپس مهندس تقوي شهردار احمدآباد ضمن خير مقدم و تبريك آغاز امامت امام زمان (عج) و آرزوي تعجيل در ظهور ايشان اظهار داشت : بودجه سال 93 شهرداري 3/4 ميليارد تومان مي باشد كه نسبت به سال 92 هفتاد درصد رشد داشته است كه بودجه سال 93 تاكنون محقق شده و در طول يك سال گذشته بالغ بر 3 ميليارد تومان در بخش عمراني هزينه شده است كه اهم پروژه هاي آن را مي توان آزاد سازي املاك در مسير ، احداث پارك هاي محله اي ، تكميل پارك نشاط ، تكميل ساختمان بسيج و تكميل بلوار امام(ره) ، خريد ماشين آلات عمراني و تكميل و راه اندازي جايگاه سوخت ، مرمت مجموعه آب انبارها ، زيرسازي و آسفالت خيابان امام حسين و شهرك فجر و آسفالت معابر و خريد وسايل بازي و نوسازي مبلمان شهري اشاره كرد. ايشان در ادامه اظهار داشت:  در سال 93 نزديك به 600 ميليون تومان كمك هاي دولتي از طريق سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور پيگيري و دريافت شده است . و 600 ميليون تومان از اعتبارات عمراني استاني از محل تبصره 180 و 55 به همت دكتر تابش به شهر احمدآباد تخصيص داده شده است كه تاكنون 400 ميليون تومان آن به حساب شهرداري واريز شده است .  

وي در ادامه به مشكلات شهر احمدآباد از جمله طولاني شدن زمان تصويب طرح جامع ، آسفالت كوچه هاي شهرك مسكن مهر و نيمه تمام بودن مسجد شهرك ، جاده ارتباطي احمدآباد به روستاي چاه افضل و ترك آباد ، احداث سالن ورزشي بانوان ، تعيين تكليف مجتمع ورزشي احمدآباد ، روشنايي معابر و جابجايي تير هاي در مسير ، شن ريزي و مرمت جاده هاي خاكي كشتخواني و مشكلات مربوط به آموزش و پرورش و ميراث فرهنگي اشاره نمود و اظهار اميدواري كرد انشاء الله بزودي شاهد رفع مشكلات موجود خواهيم بود .

در ادامه دکتر محمدرضا تابش در سخنانی با تبریک فرارسیدن آغاز امامت امام زمان (عج) تدین،پشتکار وسختکوشی مردمان این خطه را از خصوصیات آنان برشمرد و افزود: از آرمانهای بلند امام(ره) و انقلاب اسلامی ایران تحقق عدالت و رفع تبعیضهاست که مسئولان نیز باید بر مبنای شعارها و آرمانهای انقلاب و با خدمتگزاری خالصانه و صادقانه در جهت حل مشکلات مردم بکوشند.

وي در خصوص اعتبارات تخصيص داده شده به احمدآباد اظهار داشت : در سال 93 حدود مبلغ2 ميليارد تومان از محل عوارض ارزش افزوده وصول شده از كارخانه ها و معادن به شهر احمدآباد تخصيص يافته است و مبلغ4 ميليارد تومان از محل تبصره 180و مبلغ 6 ميليارد تومان از محل تبصره 55  براي  شهر احمدآباد تخصيص داده شده است وي درادامه اظهار داشت: البته تاكنون 100% محقق نشده و بخشي از آن به حساب شهرداري و مصلي واريز شده است .      

( بدينوسيله اصلاح مي گردد كه مبالغ اعلام شده از طرف نماينده محترم در خصوص تبصره 180 و 55 به ريال مي باشد. )

ايشان همچنين شهر احمدآباد را قطب كشاورزي شهرستان اردكان خواند و از مسئولين خواست تا براي كشاورزان كار ويژه و شايسته انجام شود تا كشاورزان بتوانند محصول خوبي را ارائه دهند .

در ادامه جلسه ، فرماندار،  رييس شوراي اسلامي شهر احمدآباد و مردم شریف احمدآباد نيز به بيان مشکلات موجود پرداختند و مدیران استان و شهرستان ضمن پاسخگويي قول بررسی و پیگیری جهت رفع این مشکلات را دادند.