97-05-03.jpg

به گزارش "روابط عمومی شهرداری احمدآباد" اولین جلسه مشترک شورای شهر احمدآباد و شورای شهرستان اردکان در محل شهرداری با حضور اعضای شوراها ، امام جمعه ، بخشدار و شهردار برگزار گردید.

در ابتدا خانم فرجاد رئیس شورای شهرستان هدف از تشکیل جلسه را بررسی مشکلات شهر احمدآباد و پیگیری و حل آن ها و بازدید از پروژه ها و اطلاع از عملکرد شهرداری و شورا بیان فرمودند.

در ادامه حجت الاسلام صابری امام جمعه احمدآباد در رابطه با چگونگی اداره شهر در شرایط فعلی و وضعیت اقتصادی

جامعه و لزوم برنامه ریزی به منظور مدیریت شهر مطالبی بیان نمودند.

مهندس تقوی شهردار احمدآباد ضمن خیر مقدم گزارشی از عملکرد شهرداری و پروژه های اجرا شده بیان نمودند و با اشاره به کاهش بودجه شهرداری به دلیل تغییر نحوه توزیع مالیات بر ارزش افزوده و حذف منبع درآمدی شهرداری از محل تبصره 2 ماده 39 واریزی از طرف سازمان شهرداریهای کشور از ابتدای سال 97 ، شرایط مدیریت شهر را بسیار سخت عنوان نمودند و از شورای شهرستان درخواست نمودند که این موضوع را از طریق شورای استان به منظور جبران حذف این منبع درآمدی پیگیری نمایند و با بیان مشکلات شهر و عدم تخصیص مناسب اعتبارات استانی ، خواستار توجه بیشتر شورای برنامه ریزی شهرستان به شهر احمدآباد شدند .

 در ادامه جلسه بخشدار مرکزی مطالبی را در رابطه با وضع موجود کشور و کم شدن اعتبارات شهرستان نسبت به سالهای قبل بیان نمودند و ایشان اظهار داشتند که مشکلات شهر احمدآباد را به طور ویژه دنبال خواهند کرد.

 سپس اعضای شورای شهراحمدآباد، مشکلات شهر اعم از کمبود اعتبارات شهرداری، مشکلات مربوط به محدوده ساخت و ساز در شهر، مشکلات مرکز بهداشتی درمانی احمدآباد به خصوص کمبود نیروی پزشکی مجموعه، مسائل مربوط به خانه بهداشت قدیم، راه اندازی هر چه سریع تر خانه بهداشت جدید، مشکلات نانوایی های احمدآباد و ... را بیان نمودند و خواستار مساعدت در حل این مسائل شدند.

در پایان از مجموعه مصلی خاتم الانبیاء و تعدادی از پروژه های احداث شده در احمدآباد بازدید به عمل آمد.

 

 

تاریخچه احمدآباد

احمدآباد به مختصات جغرافيايي 23 درجه و 35 دقيقه عرض شمالي و 54 درجه و 15 دقيقه طول شرقي در فاصله 65 كيلومتري شهر يزد و در 5 كيلومتري و شمال غربي اردكان قرار دارد . بر اساس آمار اداره کل آمار و اطلاعات استانداری یزد در سال 95 جمعيت شهر احمدآباد به تعداد 6046 نفر می باشد و همچنين شهرداري احمدآباد در سال 1375 هجري شمسي تأسيس و درحال حاضر با درجه 4 به فعاليت خود ادامه مي دهد.

اطلاعات تماس

شهرداری: 4-32273143 (035)

فکس:         32273123 (035)

شورا      :    33293092 (035)

فکس:         32274520 (035)

پیام کوتاه: 30009655

ایمیل: info@ahmadabad.ir